Lélektani határ alá csökkent a Petőfi Rádió rajongóinak száma
Továbbra sem mondható sikertörténetnek a Petőfi Rádió átalakítása. Facebook-oldalukat sorra hagyják el a követők.
Továbbra sem mondható sikertörténetnek a Petőfi Rádió átalakítása. Facebook-oldalukat sorra hagyják el a követők.
Míg más lehet a névváltoztatás mellett döntött volna, a Jazzékiel 15 év, több tagcsere, 3 lemez, markáns stílusváltások után a popzenében kockázatosabb utat választotta, és a közönség lecserélődését, akár ritkulását is vállalva kamaszos, hiphopos zenekarból a mostani sötét tónusú, befelé figyelő darkjazz kollektívává változott. A Jazzékielnek kapóra jött a Müpa koncertfelkérése, így a csendesebb időszak után 2015-ben újra aktivizálódó banda a maga módján ünnepli a csúcs- és mélypontokban bővelkedő történetét.
Nem járják a szokásos fesztivál- és rádiós köröket, zavarbaejtő, de rendkívül szórakoztató szövegeket írnak, és már felfigyelt rájuk az egyik legmenőbb angol kiadó, amely ajánlójában a The Cure-hoz és a Sonic Youth-hoz hasonlította őket. A Gustave Tiger tagjai nem szégyellik, ha mástól lopnak riffeket, mint ahogy a szövegek inspirációi is javarészt több száz éves szövegek. A fúvosokkal erősen megtámogatott új lemezük, a Chaste and Mystic Tribadry tömény adag a rájuk jellemző zajos, de dallamos punkból, ami minden egyes percben okozhat meglepetést. Több figyelmet érdemlő magyar zenekarokat bemutató sorozatunk, az egy.két.há új részében a Gustave Tiger vadonatúj nagylemeze debütál.
A nemrég bejelentett Petőfi Zenei Díjjal még nagyobbá válhat a szakadék az elit és a feltörekvő előadók között a magyar könnyűzenében. A helyzet lassan a tűrt-támogatott időkre emlékeztet. Vélemény.
Vasárnap kiderült, hogy a Nagy-Szín-Pad! három döntőse közül melyik léphet fel a Szigeten Rihanna előtt a Nagyszínpadon, és hogy ki képviselheti hazánkat a Eurosonicon, ahol a külföldi szakemberek már a jövő tehetségeit keresik. A tavalyihoz képest pozitív irányba változott a műsor, de jövőre érdemes lenne újra levonni a tanulságokat a zsűri szerepéről és a zenekarok kiválogatásáról. A döntőt végül a Bohemian Betyars nyerte.
Egy korszakot biztosan lezár tíz éves fennállását ünneplő koncertjével az ország egyik kedvenc klubzenekara, az Óriás. Miközben az együttes sorban kapja a köszöntéseket és nosztalgiázó sztorikat, Egyedi Péterék már az új, és az eddigi hangzásuktól némileg eltávolodó albumra készülnek. Nem sajnálják, hogy a sokak által sugallt áttörés nem jött össze a zenekarnak, mivel az Óriás eddigi életműve szerintük magáért beszél.
Ízléstelennek és károsnak tartották őket, de idővel egyre nagyobb teret kaptak a rádióban a Kádár-rendszer alatt – a magyar beatzenekaroknak enyhén szólva nem volt könnyű útja a rádióba, mint ahogy a Beatles vagy Rolling Stones sem volt magától értetődő választás egy zenei szerkesztő számára. De miért kellett egy magyar bandának jóban lennie a rímhányó Romhányi Józseffel és a rádió hangmérnökeivel, és miért hallgatták ki rendőrök Ferót egy a Szabad Európán leadott Beatrice-dal miatt? Elolvastuk a Kádár-rendszer rádiós kulisszatitkairól szóló könyvet, amelyből a válaszok is kiderültek.
Négy év folyamatos fejlődésre tett pontot a Blahalouisiana, és a zenekar tagjai már tudják, hogy az A38 megtöltése és egy karrierösszegző első lemez után merre vezethet az út. A koncert után azt fejtegettük a zenekar tagjaival, hogy most tényleg minden eddiginél összetartóbb-e a magyar zenei színtér, és hogy négy éve egy Kazinczy utcai albérletben milyen akadályokat kellett leküzdeni ahhoz, hogy az első dalok megszülessenek.Több figyelmet érdemlő magyar zenekarokat bemutató sorozatunk, az egy.két.há új részében ezúttal a Blahalouisianát néztük meg közelebbről.
Tizenhét magyar zenekart mutat be a közösségi támogatásból összedobott zenészmozi, a Balaton Method. Ennek apropóján kerestük meg körkérdésünkkel a résztvevővet, a Punnanyt, a Quimbyt, a Middlemist Redet vagy Senát. Megkérdeztük, valóban kiüresedett-e a magyar pop, ördögtől való dolog-e az államilag támogatott könnyűzene, és milyen volt például éjszaka egy szál gatyában a Balaton közepén forgatni. Körkép, fotókkal.